Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży mnogiej?

Dzień dobry. Pisze szczerze gdyż bardzo Mnie to ciekawi. Mam 2 siostry z dwóch różnych matek, jedna z tej samej. Moja Babcia miała bliźniaki. Czy to jest jakikolwiek znak na to że Ja mogę mieć mnoga ciążę? Wiem że jest to abstrakcyjne pytanie gdyż geny to zagadka niemniej jednak chciałabym znać średnie prawdopodobieństwo? Poza tym chciałabym się dowiedzieć jeżeli moja Mama miała wadę które był a zbyt krótka pepowina u Mnie oraz u Mojej Siostry, Ja ma bardzo wąska miesiące. Jestem podobna do rodziny Ojca, jego matka ledwo co przeżyła poród. Co że Mną? Boję się. Mówię szrzerze. Bardzo. Prawdopodobieństwo mnogiej ciąży, duże dzieci, zbyt krótka pępowina, zbyt wąskie biodra itd. To nie są dobrze znaki. Boję się. Wiem że większość z lekarzy odpowie że niewiadomo, bo tak jest. Ale mam pytanie czy jest pradopodobieństwo z Państwa doświadczenia że umrę. Albo do końca życia będę miała miała problemy z kręgosłupem, naciąć, życiem seksualnym itp. Chce znać szczerą opinię. Proszę o pomoc. Mam 23 lata i chce mieć niedługo dzieci.

Lek. Paweł Szadkowski

Urodzenie bliźniąt jednojajowych nie jest dziedziczone z pokolenia na pokolenie. Jest to przypadek. Natomiast, jeśli Babcia urodziła bliźniaki dwujajowe, może mieć Pani większą skłonność do poliowulacji. Aktualnie są inne czasy i informacja, że mama ledwo przeżyła poród, nie powinna wpływać na to, jak Pani odbiera ciążę. Ciąże bliźniacze najczęściej rozwiązuje się cięciem cesarskim, więc Pani wąskie biodra nie mają aż takiego znaczenia.