Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży przy negatywnych testach?

Witam!
Wydaje mi się, że 28 listopada (chociaż pewna nie jestem) kochałam się ze swoim chłopakiem. 1 grudnia dostałam okres. Około 24 grudnia zaczęły występować upławy czasem z małą ilością krwi, do tego ból brzucha. Zrobiłam 3 testy ciążowe 25,31 grudnia kolejny jakoś 3 stycznia, jednak wszystkie wyszły negatywne. Mimo tego ciągle nie mam okresu.
Czy jest jakaś szansa, że jestem w ciąży? Niby 3 testy wykonane ale martwi mnie brak okresu.

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

W opisywanej przez Panią sytuacji jest małe prawdopodobieństwo bycia w ciąży, ponieważ do zbliżenia doszło prawdopodobnie w dni niepłodne (3dni przed miesiączką) oraz są aż trzy ujemne wyniki testów ciążowych.

Natomiast opóźnienie miesiączki może mieć związek z upławami, które Pani u siebie zauważyła. Upławy z domieszką krwi mogą być wynikiem zakażenia czy istnienia polipa lub nadżerki, ale by to wyjaśnić potrzebna jest wizyta u ginekologa. Dlatego proponuję taką wizyta by ewentualnie, w razie istnienia jakiegoś stanu chorobowego,  zastosować odpowiednie leczenie.

Serdecznie pozdrawiam!