Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży przy pominięciu 1 tabletki antykoncepcyjnej?

Witam, Mam 18 lat, biorę Vibin mini juz drugi miesiąc. Podczas drugiego blistra w 2 tygodniu zgubiła mi się tabletka, która powinnam wziąć w tym dniu. Nie wzięłam żadnej, dopiero na kolejny dzień jak zawsze wzięłam kolejna. 2 dni przed zgubiona tabletka odbył się stosunek z wytryskiem. Czy może być prawdopodobieństwo ciąży? Zaznaczam, że po zgubionej tabletce stosunek za każdy razem odbywał się z prezerwatywa.

Lek. Paweł Szadkowski

Prawdopodobieństwo ciąży istnieje, ale jest małe. Jeśli zgubi Pani tabletkę, nie należy robić dniowej przerwy, tylko przyjąć kolejną tabletkę.