Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przez 19-latkę w 9. dniu cyklu?

witam. Mam pewną obawę... w ostatnim czasie doszło pierwszy raz do zbliżenia z moim partnerem. Był to 9 dzień mojego cyklu, w którym krwawienie trwa (statystycznie- nieregularny okres ze wzgledu na stres) 5 dni a cały cykl /- (1/2dni) 29 dni. W zasadzie nie jestem w stanie nazwać tego stosunkiem, ponieważ było to tylko włożenie penisa (byłam dziewicą), nie było żadnych ruchów poza próbowaniem przebicia błony- wiązało się to z naprawdę dużym bólem. Mój partner miał kilka partnerek, z którymi dochodziło do aktów bez prezerwatywy (cały(wytrysk), przerywany stosunek) i nigdy nie zakończyło się to zle, partner mówił, że czuje to i potrafi względnie kontrolować. Moje obawy zaczynają się od tego, iż w prezerwatywie nie był w stanie "włożyć"... spróbowaliśmy bez tylko dlatego żeby udało się przebić, jednak teraz stresuje się czy jest duża szansa na to, że moglibyśmy wpaść, więc moje pytanie jest jedno... jak duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? dodam jeszcze, ze partner potrzebuje sporo czasu i pieszczot aby dostać wytrysku (pieszczoty ręką itd), a po całej w/w. sytuacji facet potrzebował co najmniej 20 minut...

Lek. Paweł Szadkowski

Stosunek przerywany nie jest formą antykoncepcji, gdyż plemniki znajdują się też w wydzielinie, nie tylko podczas wytrysku. Oczywiście w opisanej przez Panią sytuacji ryzyko zajścia w ciążę jest praktycznie równe zeru, ale w przyszłości proszę nie wierzyć, że partner potrafi się kontrolować i to stanowi dobrą metodę antykoncepcji.