Jakie jest prawdopodobieństwo, że mój syn nie jest moim dzieckiem?

Witam. Jestem brunetem o czarnej oprawie oraz ciemnych oczach, w połowie jestem z pochodzenia 'poludniowcem'. Partnerka natomiast jest ciemna blondynka o zielono-niebieskich oczach. Nasz Saun ma jasne blond włosy i niebieskie oczy. Jakie jest prawdopodobieństwo, że nie jest moim synem?

Lek. Paweł Szadkowski

Na podstawie samych opisów Państwa wyglądu nie da się określić, czy syn jest rzeczywiście Pana synem. Może Pan prywatnie wykonać badania DNA syna i porównać ze swoim DNA. Oczywiście zazwyczaj ciemne włosy i ciemne oczy są cechami dominującymi, ale wystarczy, że jeden Pana przodek (np. babcia, prababcia) miał niebieskie oczy i taki też gen mógł Pan przekazać synowi. Jest to oczywiście dość uproszczone tłumaczenie, ale genetyka niestety nie działa w banalny sposób. Kolor włosów dzieci często się zmienia i mali blondyni stają się czarnowłosi w późniejszy okresie.