Jakie jest prawdopodobieństwo, że okres opóźnia się ze względu na stres?

Witam tabletki antykoncepcyjne biorę już ponad pół roku wszytsko biorę regularnie. Zdarzało się ze partner kończył we mnie, ale okres zawsze był regularny. W tym miesiącu przez wyjazd przełożyłam sobie miesiączkę o tydzień. Mam objawy jak zwykle przed okresem lecz mija 3 dzień z tabletka placebo i nie dostaje miesiączki. Stosunek odbył się 2 dni przed kiedy powinnam dostać miesiączki. Czy jest możliwość ze okres opóźnia się ze wyglądu na przesunięcie i stres?

Lek. Paweł Szadkowski

Najpewniej okres spóźnia się ze względu na przesunięcie. Jeśli brała Pani tabletki regularnie, nie powinno być powodu do niepokoju.