Jakie jest przygotowanie do badania przeciwciał przeciwtarczycowych?

Mężczyzna lat 28 Daniel Jakie jest przygotowanie do badania przeciwciał przeciwtarczycowych anty-tpo anty-tg czy trzeba być na czczo i czy jakieś leki mogą powodować zafałszowanie tych że wyników z krwi i drugie moje pytanie jest czy jeśli usg tarczycy jest ok.poza tym że tarczyca jest mała oba płaty 12ml tsh w normie to znaczy koło górnej granicy 4 i ft3 i ft4 w normie to możliwe jest to że jest to choroba hashimoto jakby wyniki anty-tpo i anty-tg wyszły poza granice normy za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje serdecznie pozdrawiam i życze miłego dnia.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Nie jest wymagane bycie na czczo. Apropo leków - wszystko zależy jakie leki Pan na stałe przyjmuje. Podwyższone wartości przeciwciał mogą wskazywać na chorobę Hashimoto. Pozdrawiam.