Jakie jest rokowanie przy nowotworze piersi?

Witam, Żona ma 36 lat, 4 miesiące temu wykryła u siebie guza piersi prawej jakieś 4cm na sutkiem, wielkość guza 2,1cm/1,8cm. Po biopsji cienko i grubo igłowej guza okazało się że jest to złośliwy nowotwór o parametrach: NST G3 NG3, IHC-ER=70%, PR(-), HER2 ujemny, Ki67 - 90%. Dwukrotna biopsja węzłów chłonnych pachy nie wykazała przerzutu do węzłów, w tej chwili zona jest po 4 dawce chemii (czerwonej) i na USG nie widać guza. Teraz będzie zmieniana chemia na inną również 4 dawki. Na końcu będzie zabieg. Proszę o informację jakie są rokowania przy takim rodzaju nowotworu, nawrotach ewentualnych i przerzutach, czy jest jakieś leczenie alternatywne zapobiegające nawrotom/przerzutom? jak żonę zabezpieczyć?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Rokowanie w chorobach onkologicznych jest indywidualne dla każdego pacjenta i zmienia się podczas leczenie. oraz oby je określić trzeba znać wszystkie dane kliniczne. Pozdrawiam.