Jakie jest ryzyko dziedziczenia raka?

Witam . Moja babcia lat 79 zachorowała na raka piersi moja prababcia nie miala raka a siostry babci sa zdrowe czy jestem obciazona genetycznie ? Mama ma 55 lat i nie ma raka , moja babcia od strony taty tez miała raka piersi ale duzo wczesniej , siostry mojego taty nie zachorowały , jakie jest ryzyko dziedziczenia ?

Lek. Paweł Szadkowski

Żeby określić to ryzyko należy udać się do poradni genetycznej. Wydaje mi się też, że konieczne będzie wykonanie badania w kierunku mutacji genu BRCA.