Jakie jest ryzyko powikłań po usunięciu polipów jelita?

Witam. Jestem strasznie podenerwowana, ponieważ mam do usunięcia w warunkach szpitalnych, dwa płaskie polipy w jelicie grubym, jeden we wstępnicy naprzeciwko zastawki Bauhina - 12 mm, drugi w kątnicy - 7 mm, wykryte podczas kolonoskopii, w której usunięto mi polip w esicy 6 mm. Poza tym mam podobno skręcone jelito bo badanie było bardzo bolesne. Czy powinnam się obawiać operacji usunięcia tych polipów? Pozdrawiam.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Nie są to wielkie polipy - nie zostały usunięte podczas badania więc nie są patologią. Należy poddać się ponownie kontrolnemu badaniu kolonoskopowemu za rok. Pozdrawiam.