Jakie jest ryzyko wpadki?

Witam :) Wczoraj uprawiałam z moim chłopakiem stosunek przerywany,bez prezerwatywy ,był to 13 dzień cyklu jednak do wytrysku doszło poza pochwą a sam stosunek trwał krótko. Jestem ogólnie spokojna i pewna, że nie zdarzy nam się nieplanowana ciąża jednak czytając różne wypowiedzi zaczęłam się trochę martwić dlatego postanowiłam napisać do Eksperta :) Czy takie wpadki zdarzają się często ? Czy są duże czy raczej nikłe szanse na zajście w ciąże ? z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. 13 dzień cyklu to przy regularnych 28 dniowych cyklach okres dni płodnych. Szansa na ciążę przy stosunku odbywającym się właśnie w tym czasie jest duża. Stosunek przerywany nie chroni przed ciążą, gdyż w preejakulacie znajdują się plemniki zdolne do zapłodnienia.