Jakie jest ryzyko wystąpienia konfliktu serologicznego?

Witam. Jestem w 3 ciąży ok 5 tydz. W poprzedniej ciazy powstal konflikt serologiczny dziecko urodzilo sie z horoba hemolityczna. Czy to prawda ze teraz zalezy tylko od tego czy dziecko odziedziczy moja gr krwi zeby wszystko bylo dobrze. Czy sa jakies badania na poczatku ciazy?

Lek. Paweł Szadkowski

Podczas pierwszej wizyty u lekarza będzie Pani miała oznaczoną grupę krwi z przeciwciałami i zostanie określone, czy istnieje ryzyko konfliktu serologicznego. Proszę poruszyć ten temat z ginekologiem prowadzącym ciążę. Możliwość konfliktu zależy od Pani grupy krwi i od grupy krwi ojca dziecka.