Jakie jest ryzyko zapłodnienia w wyniku pominięcia tabletki?

Witam, w sobotę o godz. 21 powinnam wziąć tabletke qlaira, lecz pominęłam jej przyjęcie, rano w niedziele odbylam stosunek ale moj chlopak nie skończył w środku o godz. 14 przyjęłam pominietą tabletke. Jednak pozniej zorientowałam się że podczas stosunku mialam pierwszy plodny dzien. Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę?

Lek. Paweł Szadkowski

Ryzyko w opisanej sytuacji nie jest duże, skoro był to stosunek przerywany. Jednakże pominięcie tableki mogło osłabić ochronę.