Jakie komplikacje mogą wystąpić po zabiegu laparoskopii pęcherzyka żółciowego?

Dzień dobry Konieczny jest u mnie zabieg laparoskopii pęcherzyka żółciowego przez wzgląd na polip chciałabym zapytać czy po takiej operacji mogą wystąpić Problemy z przewodami Zolciowymi i choroby przewodów żółciowych przez,wzgląd na brak woreczka który magazynuje żółć a teraz będzie ona przeplywala w inny sposób, sa różne choroby dróg żółciowych stwardniejace zapalenie dróg żółciowych, problemy z wątroba aspat, alat podwyższone, nie mam żadnych takich chorób i problemów a boję się ze po operacji pęcherzyka one sie pojawia, czy to prawda, czy nie powinnam sie o to martwić bo nie wystąpi?slyszalam i czytalam ze osoby po usunięciu pęcherzyka mają problemy ze stawami zapalenia itp czy to prawda? Czy powinnam sie tego wszystkiego obawiać? Zależy mi i dbam o zdrowie a pecherzyk muszę usunąć boję się żebym nie miała problemów z drogami żółciowymi z wątroba, że stawami bo teraz ich nie mam a mogę mieć po usunięciu pęcherzyka? Dziękuję a odpowiedź i pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Cholecystektomia [usunięcie pęcherzyka żółciowego] jest jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów w chirurgii. Te wszystkie powikłanie które Pani opisała nie są w literaturze opisywane jako bezpośrednie powikłanie cholecystektomii. Pozdrawiam.