Jakie komplikacje po usunięciu torbieli jajnika?

Witam chciałabym dowiedzieć się czy są możliwe jakiekolwiek większe komplikacje po usunięciu torbiela jajnika? dowiedziałam się że na jajniku mam torbiel 12 cm a po porodzie utworzyły się u mnie zrosty boję się że po operacji usunięcia torbiela bóle związane ze zrostami mogą się nasilić?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Każda kolejna operacja niesie za sobą ryzyko wystąpienia zrostów i skutków z tym związanych, np. wystąpienia epizodu niedrożności. Jeśli chodzi o sam zabieg to często jest on wykonywany metodą laparoskopową i poza dolegliwościami bólowymi nie powinno być większych powikłań.
Aby uzyskać więcej informacji należy porozmawiać z lekarzem prowadzącym, który wyjaśni Pani wszelkie wątpliwości i oceni ryzyko operacji.