Jakie konkretnie wykonać badania na istnienie grzyba i pasożytów, które obejmą cały organizm?

Witam, jestem 28-letnią kobietą. Borykam się z problemem nawracającej drożdżycy pochwy. W chwili obecnej jestem w trakcie 14-dniowej kuracji lekami: M*** 1x200 mg, M*** 1x1. Jednak problem ginekologiczny to nie wszystko. Od lat borykam się z pieczeniem języka i białym nalotem na nim. Oczywiście nie raz byłam u internisty, nie dał mi absolutnie żadnych badań. To samo tyczy się dermatologa. Często zapadam na anginy, 2-3 razy w roku, teraz już nawet nie chodzę do lekarza, bo zawsze kończyło się to antybiotykiem, po którym czułam się potwornie. Dodatkowo w ostatnim czasie zaobserwowałam zmiany na paznokciach u stop :( Dodatkowe objawy, które mam: - zawroty głowy, - ciągłe uczucie zdenerwowania, niepokoju, płaczliwość (nie tylko przed miesiączką, zaznaczam to gdyż internista powiedział mi, że to NA PEWNO napięcie przed miesiączkowe), - częste afty, - mierzę podstawową temperaturę ciała, najniższa w ostatnich 3 miesiącach to 36,9 st., z reguły mam ponad 37, - chwilowa "nieostrość widzenia", - potwornie słaba koncentracja i zaburzenia pamięci, - zmęczenie, brak energii, - utyłam 20 kg w ciągu 2 lat, - zanik mopedu płciowego. Chciałam się dowiedzieć, jakie konkretnie badania mam wykonać, chcę to zrobić prywatnie. Nie mogę liczyć na internistę w przychodni państwowej, nie reaguje na moje prośby i sugestie, twierdząc, że jest okej, a nie jest!! Chciałabym zrobić kompleksowe badanie całego organizmu pod katem wykrycia, gdzie jeszcze mogę mieć grzyby. Błagam o odpowiedź Załamana.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

W mojej ocenie należałoby wykonać:
- badanie mikologiczne z płytek paznokciowych - bezpośrednie + posiew
- kontrola u laryngologa + ewentualnie badanie mikologiczne z jamy ustnej - jw.  + wymaz bakteriologiczny z antybiogramem z jamy ustnej i gardła
-TSH, fT3, fT4 + w razie zaburzeń - konsultacja endokrynologiczna.

Pozdrawiam