Jakie konsekwencje może mieć wrastający paznokieć?

Witam, czy wzrastający paznokieć może wywołać jakieś "konsekwencje" jeśli przez dłuższy czas nie zobaczy tego lekarz ? Mam ten problem kolejny raz, minął rok i znów leci ropa, czasami boli, jest lekko czerwony i są okresy "przejścia" że boli i zaraz nie boli. Umawiam się już do lekarza, lecz chciałbym wiedzieć jakie mogą być skutki 2-3 miesięcznego "olania" tego tematu. Ciężki czas w życiu, praca itd. Proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Przewlekły stan zapalny, a tym bardziej nadkażenie bakteryjne wrastającego paznokcia może sprzyjać szerzeniu się zakażenia lub nawet uogólnieniu zakażenia (w skrajnych przypadkach). Przebieg zależy od wielu czynników klinicznych. Warto udać się do chirurga ogólnego.