Jakie leczenie mnie czeka przy takim wyniku rezonansu kolana?

Proszę o informację w miarę możliwości jakie leczenie prawdopodobnie mnie czeka odnośnie mojego wyniku rezonansu kolana ,w którym napisano: Zwiększona ilość płynu w jamie stawu kolanowego Niejednorodnosc rogu i korzenia rogu przedniego łąkotki bocznej, obraz zmian o charakterze rozwłókniania- powierzchnia wolna zarysach nierównych bez zmian o charakterze pęknięcia (rozwarstwienia). Łąkotka nie penetruje poza linię stawu udowo piszczelowego-cechy zachowanej wydolności wiązadeł łatkotkowych i korzenia rogów przedniego oraz tylnego. Róg przedni łąkotki jest nie jednorodny bez cech zmian o charakterze pęknięcia. W zakresie łąkotki przyśrodkowej cechy obecności zmian o charakterze uszkodzenia kompresyjnego w zakresie strefy obwodowej i pośredniej rogu tylnego bez cech pęknięcia-nasilenie zmian w strefie obwodowej korzeń rogu o zachowanej wydolności-łąkotka nie penetruje poza obrys stawu udowo piszczelowego w przyleganiu trzonu w zakresie kłykcia przyśrodkowego kości udowej obraz zmian obrzękowej w zakresie warstwy podokostnej. Kompleks LCL oraz MCL o zachowanej ciągłości bez cech przerwania w zakresie MCL w warstwie głębokiej -wiezadla łątkotkowo-udowego cechy obrzęku (zmiany przeciążeniowe bez cech przerwania ciągłości) obraz zmian obrzekowych LCL i kompleksu tylno bocznego.Nie stwierdzono ubytkowyvh zmian warstwy chrzęstnej kłykci przyśrodkowych kości udowej i piszczelowej. PCL o zachowanej ciągłości. ACL wykazuje cechy uszkodzenia bez obrazu przerwania- więzadło jest bardzo niejednorodne rozwłóknione o nierównych zarysach-obraz rozwłoknienia o jedynie częściowo dającej się wyróżnić ciągłości włókien w okolicy części dalszej więzadła (okolicy przyczepu piszczelowego) W badaniu radiologicznym cechy uszkodzenia III stopnia- obraz przerwania do weryfikacji w badaniu klinicznym. Na poziomie przyczepu dalszego ACL obrzęk w zakresie warstwy pod chrzęstnej wyniosłości miedzykłykciowej kości piszczelowej zmiana o wymiarach 8 na 6 mm (w płaszczyźnie sagitalnej)w zakresie zmiany nie stwierdzono cech podokostnych uszkodzen . Staw udowo rzepkowy beż cech nie prawidłowego ukształtowania.Bruzda miedzyklykciowa jest asymetryczna nieznacznie spłycona -rzepka typ 1 wg Wibera w pozycji spoczynkowej bez cech zmian patologicznego przyparcia powierzchni bocznej rzepki do krawędzi bruzdy Mk. Powierzchnia chrzęstna stawu jest jednorodna Troczki rzepki o zachowanej ciągłości jednorodne. Rzepka w pozycji spoczynkowej w prawidłowym ustawieniu wskaźnik IS=1,2 w pozycji zrelaksowanej badania stwierdzono zachowanie przyleganie powierzchni chrzęstnej stawu udowo rzepkowego. Szczelinowato poszerzona kaletka brzuchato półbłoniasta. Obrzęk -jak przeciążeniowy szpiku w części grzbietowej strefy przy nasadowej kości udowej.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę skonsultować ten wynik oraz dolegliwości z ortopedą, specjalizującym się w leczeniu operacyjnym stawów kolanowych. Pozdrawiam.