Jakie leki na cukrzycę będą dla mnie bezpieczne?

Witam, jestem w wieku 32 lat. Choruje na cukrzyce typu 2. Wczesniej bralem Metforfmax 1x850mg podczas sniadania, 1x850mg w obiad, 1x1000mg na noc i diabetolog wlaczyl pozniej do tego leku lek Jardiance 10mg 1x rano. Niestety Metformax wywolywal u mnie ciagla biegunke. Nabawilem sie przez to pekniecia szczeliny odbytu, ktore dlugo juz lecze. Co do leku Jardiance niestety nie stac mnie na dalszy wykup ze wzgledu na wysoka cene. Oprocz tego choruje takze na depresje (biore haloperidol oraz Escitalopram Actavis) i mam sklonnosc do alkoholu. Ponadto borykam sie od wielu lat z nadwaga, najwiecej wazylem 153kg a obecnie 135kg. Jaki lek na cukrzyce typu 2 bylby dla mnie bezpieczny i pozwolil by mi rowniez odrobine schudac przy aktywnosci fizycznej? I co najwazniejsze aby nie byl drogi ( 30-50zl za miesiac kuracji) Po Metformaxie na poczatku schudlem, pozniej przytylem cukry mialem ogolnie w granicach 140-190, czasami ponad 200 i lekarka chciala mi dac insuline, bo stwierdzila, ze za wysokie cukry i nie chudne a i nawet przytylem. Obecnie poziom cukru jest orientacyjnie taki: na czczo mam np 130, po sniadaniu 120, po sytym objedzie 170, dawno nie mialem juz cukrow powyzej 200.

Do ustalenia bezpiecznego leczenia potrzeba oceny parametrów wydolności wątroby i nerek. Proponuje konsultację z lekarzem prowadzącym leczenie. Pozdrawiam.