Jakie leki na przeziębienie w 10. tygodniu ciąży?

Witam. Jestem w 10 tc. Niestety dopadło mnie jakies przeziębienie. Wizyta u ginekologa za tydzień. I teraz pytanie, czy mogę nacierać się olejkiem kamforowym czy jest to absolutnie zakazane. Leków nie przyjmuje oprócz sprayu do nosa Prenalen. Ale to chyba mogę przyjmować. Prosze o pomoc! Nie chce zaszkodzić maleństwu

Może Pani pić herbatę z lipy, stosować w umiarkowanych ilościach czosnek, do nosa dodatkowo można używać wody morskiej - jeśli nos zatkany, hipertonicznej.
dodatkowo proszę nie zapomnieć o odpowiednim nawodnieniu.
Jeśli objawy są nasilone, należy zgłosić się do lekarza.