Jakie leki przeciwbólowe są dozwolone w przypadku nerwicy lękowej i endometriozy?

Moje pytanie jest dość nietypowe, nie dotyczy bowiem konkretnego schorzenia a leków które przyjmuje na stałe i ich interakcji z innymi. Choruje na nerwicę lękową i przyjmuję od niedawna lek o nazwie nexpram. Niestety choruję także na endometriozę, każda miesiączka to mordęga jeśli chodzi o dolegliwości bólowe. Wyczytałam w ulotce że nie można łączyć tego leku z ibupromem, ketonalem,diclofenakiem itd.Tramal też nie wchodzi w grę. Jedynie co pozostaje to paracetamol i leki rozkurczowe, które w moim przypadku nie przynoszą żadnej ulgi. Czy zatem jest jskiś ratunek dla mnie w formie tabletek w tych dniach? Czy ewentualnie wzięcie któregoś z tych leków będzie skutkowało czymś groźnym i mam się czegoś obawiać? Z ulotki wynika, że właściwie żadne leki przeciwbólowe nie wchodzą w grę i szczerze mówiąc jestem lekko przerażona.

Witam,
Nexpram (escitalopram) należy do grupy SSRI. Jest to grupa leków przeciwdepresyjnych, która zwiększa ryzyko krwawień. Stąd też niezalecane jest stosowanie tych leków łącznie. Jednak rozumiem, że stosuje Pani leki przeciwbólowe jedynie w okresach miesiączki. W związku z powyższym należy pamiętać o zwiększonym ryzyku krwawienia. Zalecałabym kontakt z psychiatrą celem zaproponowania leków z innej grupy i/lub leków przeciwdepresyjnyh o działaniu przeciwbólowym. Pozdrawiam.