Jakie leki przy niealkoholowym stłuszczeniu wątroby

Witam. Mam niealkoholowe stłuszczenie wątroby, czy powinienem przyjmować jakieś leki, jeśli tak to jakie.

Lek. Paweł Baljon

W obecnym postępowaniu terapeutycznym eliminuje się lub modyfikuje czynniki odpowiedzialne za rozwój niealkoholowego stłuszczenia wątroby. Tak więc podstawę dzisiejszej terapii skutecznej jedynie w przypadku niewielkiej grupy chorych stanowi: zmniejszenie masy ciała, leczenie zaburzeń lipidowych i hiperglikemii, zaprzestanie stosowania leków o działaniu hepatotoksycznym. Należy jednak przestrzec, że szybkie zmniejszanie masy ciała może przyspieszyć postęp stłuszczenia.

Witam. Postępowanie w takim wypadku uzależnione jest od tego, jak głębokie zmiany w funkcji wątroby spowodowała choroba. Konieczne jest wykonanie specjalistycznych badań i konsultacja z gastroenetrologiem.