Jakie leki przyjmować, by zajść w ciążę po poronieniu?

Witam, mam 24 lata.
Od kilku miesięcy staramy się z narzeczonym o dziecko. W marcu tego roku zaszłam w ciąże i szybko ją poroniłam. Odbyło się to samoistnie. Mam ujemną grupę krwi BRH-. Mój partner również. Po Poronieniu dostałam immunoglobinę.
Chciałabym wiedzieć, co robić, jakie leki przyjmować, by zajść w upragnioną ciążę i jej kolejny raz nie stracić. Przeżyłam to strasznie i wiem, że kolejnego takiego ciosu nie wytrzymam. Biorę F**** (kwas foliowy) od roku, już nie wiem co robić. Wiem, że usilne pragnienie może być powodem, ale nie potrafię o tym nie myśleć...

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Przykro mi z powodu Pani straty. Jeśli starają się Państwo regularnie, to z pewnością prędzej czy później uda się Państwu doprowadzić do poczęcia. Ryzyko poronienia u kobiet, które raz już przeżyły stratę ciąży, nie jest znacząco zwiększone- prawie 80% z nich udaje się ponownie zajść w ciążę i donosić ją. Po poronieniu zaleca się jednak odczekanie co najmniej 2-3 prawidłowych cykli miesiączkowych przed rozpoczęciem starań. Warto dać sobie ten czas na regenerację organizmu (a być może również psychiki).
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!