Jakie leki przyjmować przy zapaleniu żołądka?

Kobieta lat 27. Zgłosiłam się do internisty z bolem zoładka (na czczo) i nudnościami (przez cały dzień) oraz silnym osłabieniem. Dostałam polprazol w dawce 20mg - 2 razy dziennie. Po około 5 dniach objawy zelżały. Gastroskopia wykazała przewlekłe zapalenie żołądka i przepukline rozworu przełykowego, brak refluksu. Po drugiej wizycie u internisty dostałam Mesopral- 1 raz dziennie i Metoklopramid - 3 razy dziennie. Pozatym leczę sie na nawracającą depresje (pezyjmuje Elicea rano i Tritico na noc) oraz przewlekłą migrenę (leczenie iniekcje z toksyny botulinowej). Czy leki na żołądek przypisane przez lekarza rodzinnego nie są zbyt mocne w moim przypadku? Czy moge bezpiecznie je przyjmować?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie są to leki zbyt silne. Jeśli objawy ustąpią, po jakimś czasie może Pani zmniejszyć po prostu dawkę leków.