Jakie leki stosować na infekcję w ciąży?

Witam, trzy dni temu zaczęłam strasznie kichać, na drugi dzień miałam zatkany nos i lekko bolało mnie gardło rano po przebudzeniu. Jestem w 7 tygodniu ciąży gdy wróciłam z pracy położyłam się do łóżka. Na drugi dzień z nosa zaczęłam wydmuchiwać zielono- żółtą wydzielinę z nosa. Cały czas czułam uczucie zatkanego nosa Robiłam sobie inhalację z olejków eterycznych co powodowało odetkanie nosa, stosuje też wodę morską pije wodę z miodem cytryną i imbirem. Dwa dni przeleżałam w łóżku i się wypociłam widzę poprawę bo jak budzę się rano gardło nie boli nos odetkany, fakt raz jedna raz druga dziurka. Wydzielina z nosa jest już biała czasami gdy płucze noś to później wysmarkam coś zółto- zielonego ale rzadko. Ginekolog powiedział mi że mogę brać neo angin kilka tabletek zabrałam ale stosuje bardziej naturalne sposoby: płuczę wodę z solą, rumiankiem, szałwią nawilżam olejem. W internecie wyczytałam że powinnam się zgłosić do lekarza jak będę miała taką wydzielinę a ja nie poszłam tylko trzy dni przeleżałam plackiem w łóżku. Czy mogłam zaszkodzić dziecku?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Nie.Nie zaszkodziła Pani dziecku. Po prostu infekcja bakteryjna [na która wskazywał kolor kataru] będzie się dłużej u Pani leczyć.