Jakie maści mam używać?

Mam na piersiach, na brzuchu i na nogach rozstępy. Jakie maści najlepeij używać i jak one się nazywają po ang. (bo jestem za granicą w Angli). Dziękuję bardzo
ponad rok temu

Witam,

Rozstępy raz powstałe niestety pozostaną.
Można jednak sprawić, by były mniej widoczne.
Na rynku jest wiele preparatów kosmetycznych przeznaczonych do tego celu.
Przy dyspozycji większą ilością funduszy, może Pani sobie pozwolić na przykład na zabieg biodermogenezy (dużo zależy od wieku w którym Pani jest).
Po kilku seriach rozstępy stają się płytsze, bledsze i mniej widoczne.

Aby zmniejszyć ryzyko powstania nowych zmian skórnych, powinna Pani unikać gwałtownego przybierania na wadze i szybkiej jej utraty.

Warto także poprawić stan skóry i jej elastyczność poprzez:
- stosowanie masaży
- stosowanie kosmetyków ujędrniających
- codziennie ćwiczenia.

Pozdrawiam

P.S
Nie mogę polecić konkretnych nazw preparatów (nie mogę operować nazwami handlowymi).
Proszę skonsultować się z lekarzem, lub dermatologiem.