Jakie maści na blizny powstałe w wyniku cięcia się?

Witam, mam dosc krepujace pytanie: czy blizny po cieciu sie cyrklem lub igla znikna kiedys ? Jakiej masci ewentualnie uzywac?I jeszcze jedno pytanie, czy jesli swieza rana od cyrkla szczypie , boli az nie moge siedziec (na brzuchu) to moze byc ona zakazona? Dodam ze przemylam ja woda utleniona ale troche po czasie. Prosze o pomoc

Dzień dobry,

Blizny musiałby zobaczyć lekarz, żeby ocenić ich stan i możliwe postępowanie /maści, a być może zabiegi z zakresu medycyny estetycznej/.
Tak, rana jak najbardziej może być zakażona.

Przede wszystkim warto rozważyć podjęcia się leczenia przyczynowego - psychoterapia i/lub farmakoterapia. Jeżeli jest Pani osobą pełnoletnią może się Pani zgłosić do np.: Centrum Zdrowia Psychicznego /link http://www.ipin.edu.pl/wordpress/kliniki/centrum-zdrowia-psychicznego/

Bez obejrzenia blizn ciężko cokolwiek doradzić, najlepiej jest udac się do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej ipo obejrzeniu bliz lekarz dobierze metode ich leczenia.Często są to zabiegi peelingów medycznych i lasery.