Jakie mleko będzie najlepsze? Co to może być za choroba?

U mojej trzymiesięcznej córki ponad miesiąc temu stwierdzono alergię pokarmową. Miała takie objawy jak: częste ulewanie, przewracanie w brzuszku, bóle brzucha, codzienny stan podgorączkowy, wysypkę która zamieniła się na AZS. Piła już mleko takie jak: humana ha, isomil, bebilon pepti, a obecnie jest na nutrmigenie. Niestety, objawy się nasilają. Lekarz mówił, że to może być coś z wątrobą. Dał nam skierowanie do gastroendokrynologa.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Przede wszystkim trzeba stwierdzić na jaki składnik mleka jest uczulona Pani córeczka i czy jest to kwestia uczulenia czy innej choroby.

Humana HA jest mlekiem o nieznacznym stopniu hydrolizy białek stosowanym w lekkich postaciach alergii na mleko krowie, a dokładnie białko mleka krowiego.

Isomil jest izolatem białka sojowego stosowanym w nadwrażliwościach pokarmowych oraz nietolerancjach węglowodanów.

Bebilon Pepti to mleko o znacznym stopniu hydrolizy białek podawanym dzieciom z alergią na białko mleka krowiego oraz znacznie uszkodzoną śluzówką jelita. Zawiera ono jedynie białka wywodzące się z serwatki.

Nutramigen jest mlekiem o podobnym zastosowaniu, co Bebilon Pepti, ale w jego skład wchodzą tylko białka wywodzące się z kazeiny.

Pani córeczka może mieć skazę białkową, co by tłumaczyło nietolerancję mleka krowiego i jego hydrolizatów. Wtedy należało by sprawdzić, jak reaguje na Bebilon Amino, które podawane dzieciom ze skazą. Jeśli objawy będą się dalej utrzymywały może to oznaczać, że problem leży gdzie indziej. Myślę, że potrzebne będą szersze badania.

Pozdrawiam serdecznie