Jakie mogą być interpretacje wyników badania w kierunku boreliozy?

Witam. Bardzo proszę o interpretację moich wyników badań w kierunku borelizy, metoda firmy bioMerieux na analizatorze Video. Oto wyniki :Borelioza -IgG :0,090 index. Interpretacja :niereaktywny. Zakres referencyjny :wynik niereaktywny <0,20, wynik reaktywny >=0,20. Borelia IgM :0,410 index.Interpretacja :reaktywny. Zakres referencyjny :wynik ujemny :<0,20, wynik wątpliwy :>=0,20 i < 0,32, wynik dodatni :>=0,32. Dziękuję. Kobieta 42 lata.

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik może wskazywać na obecność świeżego zachorowania na boreliozę (IgM dodatnie). Takie badanie, jeśli było wykonane metodą elisa, należy potwierdzić metodą western blot. IgG jest ujemne, czyli nie miała Pani wcześniej kontaktu z boreliozą. Z wynikami proszę się udać do lekarza rodzinnego, gdyż samych przeciwciał się nie leczy, wszystko zależy od Pani objawów i dolegliwości.