Jakie mogą być objawy cukrzycy?

Dobry wieczor. Jakie sa objawy cukrzycy ? Mierze co jakis czas i raz wynosil 80 raz 160 a dzis wyszedl 126. Czesto ostatnio czuje zmeczenie, gdyby nie obowiazki moglabym ciagle spac. Szybko popadam w hustawki nastroju z dobrego homoru bez powodu popadam w zly. Raczej aktywanie fizycznie czas spedzam.

Dzień dobry,

Warto aby Pani poszła do lekarza internisty i zrobiła badania.
Zaburzenia nastroju mogą mieć wiele przyczyn, zdrowie psychiczne jest związane ze zdrowiem fizycznym.
Może warto, aby skorzystała Pani z pomocy psychologicznej, proponuję konsultację u psychologa, ew psychiatry w celu wyjaśnienia przyczyn niestabilności nastroju.

Proszę oznaczyć krzywą cukrową czyli OGTT oraz poziom HbA1c. Wyniki pozwolą odpowiedzieć na pytanie czy ma Pani czy nie ma zaburzenia gospodarki węglowodanowej. Należy też zrobić podstawowe badania w tym oznaczenie poziomu hormonów tarczycy.
Przyczyną ciągłego zmęczenie i senności może też być depresja. W tym celu należy udać się na konsultację do psychiatry, który oceni czy jest powód do niepokoju i w razie potrzeby skieruje na odpowiednie leczenie.