Jakie mogą być objawy po odstawieniu pepsi?

WITAM ! MAM PYTANIE JAKIE MOGĄ BYĆ OBJAWY PO ODSTAWIENIU PEPSI? DODAM ŻE PIŁAM CODZIENNIE OD 2 DO 5 SZKLANEK! OD PARU DNI NIE PIJĘ I MAM UCZUCIE WEWNĘTRZNEGO DRŻENIA BÓLE GŁOWY SZYBKIE BICIE SERCA POBUDZENIE OGÓLNE! CZY TO MA ZWIĄZEK Z ODSTAWIENIEM NAPOJU? W KOŃCU PIŁAM PRZEZ PONAD 2 LATA.PROSZĘ O ODOPWIEDZ.DZIĘKUJĘ Z GÓRY I POZDRAWIAM.

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

Witam,
Oczywiście, że są to objawy "detoxu" od kwasu ortofosforowego! Skacze Pani cukier, trzustka wariuje a ciało próbuje się pozbyć toksyn bo w końcu ma taką możliwość. Proszę sobie zrobić krzywą cukrową i najlepiej insulinową, sprawdzi Pani czy "narozrabiała" przez te lata zalewania się chemią i niezmierzonymi ilościami cukru :)
pozdrawiam i życzę większego rozmachu w stosunku do żywienia, pierwszy krok ma Pani już za sobą!

Tak, takie objawy mogą być związane z zaprzestaniem picia Pepsi. Napój ten zawiera dużo cukru orAZ dużo kofeiny, a obie te substancje działają uzależniająco. Pani organizm musi się teraz przyzwyczaić do braku tej ilości kofeiny oraz cukru. Jeżeli objawy te się będą utrzymywać ponad tydzień proszę skonsultować się z lekarzem.

Witam!
Picie pepsi w tak duzych ilościach przez długi okres czasu powoduje, że dostarczamy dużo kofeiny do organizmu. Szybkie odstawienie spowoduje,że brak nam tego składnika, dochodzii do lekkiego uzależnienia się tak jak w przypadku kawy, a jeszcze w pepsi dodatkowo występują doże ilości cukru

Dzień dobry,

Pepsi podobnie jak cola, lub inne napoje energetyzujące zawierają w swoim składzie spore ilości kofeiny.
Prawdopodobnie objawy, które opisujesz wynikają z odstawienia kofeiny - organizm się domaga.
Jeżeli pije Pani kawę proszę sobie zrobić, a do niej zjeść 1-2 kostki czekolady - najlepiej gorzkiej. Objawy powinny minąć.
Słusznie Pani postąpiła rezygnując z tego typu napoju, ponieważ nie tylko zawierają spore ilości cukru, ale także kofeiny i szkodliwie wpływają na szkliwo zębów.