Jakie mogą być powikłania po wbiciu się gwoździa w stopę?

Witam wczoraj na parkingu obok hipermarketu wbil mi sie lekko do stopy gwoźdź niewiadomego pochodzenia przeszedl przez podeszwe mojego buta i tu moje pytanie czy jest mozliwosc zarazenia sie w ten sposob jakimis wirusami typu hiv?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli została uszkodzona skóra, warto przyjąć antytoksynę tężcową. Ryzyko zarażenia się HIV w opisanej sytuacji jest skrajnie małe.