Jakie mogą być powikłania po wykonaniu tatuażu?

Bardzo chciałabym sobie zrobić tatuaż obawiam sie jednak jakiś problemów związanych z taką ingerencją w skórę. Jakie mogą być powikłania przy wykonywaniu tatuażu, czy taka skóra długo jest obolała, czy jest możliwe jakieś zakażenie podczas zabiegu?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najgroźniejszym skutkiem tego zabiegu jest zakażenie. Jest to jak najbardziej możliwe gdy nie przestrzega się zasad higieny. Okres gojenia się nawet prawidłowo wykonanego tatuażu jest różny i dość zmienny osobniczo.