Jakie mogą być przyczyny brązowej wydzieliny z pochwy?

W zeszłą niedzielę skończył mi się okres. We wtorek razem z chłopakiem zaspokajaliśmy siebie nawzajem przez dotykanie miejsc intymnych, po czym uprawialiśmy seks z zabezpieczeniem.
Pyt 1: Czy po masturbacji plemniki mogą zostać przeniesione na prezerwatywę ? I czy wtedy może dojść do zapłodnienia? Wczoraj podczas palcówki poczułam ból w pochwie i nie miałam ochoty na dalsze zabawy. Pyt 2 : Czym może być to spowodowane? Dzisiaj pojawiła mi się brązowa wydzielina z pochwy. Pyt 3 : Czym może być to spowodowane?
Za odpowiedź z góry dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

W zeszłą niedzielę skończył mi się okres. We wtorek razem z chłopakiem zaspokajaliśmy siebie nawzajem przez dotykanie miejsc intymnych, po czym uprawialiśmy seks z zabezpieczeniem.
Pyt 1: Czy po masturbacji plemniki mogą zostać przeniesione na prezerwatywę ? I czy wtedy może dojść do zapłodnienia? Wczoraj podczas palcówki poczułam ból w pochwie i nie miałam ochoty na dalsze zabawy. Pyt 2 : Czym może być to spowodowane? Dzisiaj pojawiła mi się brązowa wydzielina z pochwy. Pyt 3 : Czym może być to spowodowane?
Za odpowiedź z góry dziękuję.

Witam.

Ad.1. Mogą, jeśli na ręce zakładającej prezerwatywę znajduje się nasienie. Istnieje wtedy nieduża szansa na zapłodnienie.
Ad.2. Być może doszło do otarcia naskórka ściany pochwy (prezerwatywa+ zbyt małe nawilżenie).
Ad.3. Brązowa wydzielina mogła pojawić się w wyniku otarcia. Nieduże krwawienie towarzyszyć może także owulacji. Plamienia po stosunku są też czasem objawem nadżerki szyjki macicy.

Pozdrawiam!