Jakie mogą być przyczyny długotrwałego braku miesiączki?

Witam! Miałam ostatnią miesiączkę w czerwcu okresy były dość regularne. Ale potem zatrzymała się miesiączka. Wcześniej był już taki problem. Jakie mogą być przyczyny długotrwałego braku miesiączki. Nie wiem czy niedożywienia coś ma do zatrzymania okresu?

Lek. Paweł Szadkowski

Przyczyną może być stres, dieta, odchudzanie się, niedożywienie, zaburzenia hormonalne, niedokrwistość, duży wysiłek fizyczny (uprawianie sportu), ciąża i wiele innych.