Jakie mogą być przyczyny egzemy?

Witam, jaka moze byc przyczyna Egzemy? Pozdrawiam

Milena Lubowicz

Egzema to powierzchowny stan zapalny skóry o podłożu nieinfekcyjnym. Najczęściej jest przyczyną jest alergia- zarówno na pokarmy, jak i kontaktowe, na kosmetyki, farby, lakiery. proszki do prania. Może być również działaniem ubocznym leków, np antybiotyków.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Mogą to być przyczyny alergiczne np. może występować po stosowaniu jakiś kosmetyków, proszków do prania etc., spożywanie niektórych pokarmów, tworzywa sztuczne (lakiery, farby). Egzema może również występować jako skutek uboczny niektórych leków np. antybiotyków.