Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie mogą być przyczyny moczenia nocnego u partnera?

Dzis w nocy moj facet sie moczyl po raz pierwszy w zyciu jakie moga byc tego przyczyny
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Milena Lubowicz
72 poziom zaufania

Na pewno należy to wyjaśnić. Moczenia nocne mogą się zdarzać po zbyt dużej ilości wypitego alkoholu. Przyczyną może być też infekcja dróg moczowych, zaburzenia funcji zwieraczy, które mogą mieć podłoże np. neurologiczne. W pierwszej kolejności zalecam wizytę u urologa.
Pozdrawiam

0
Małgorzata Panek
69 poziom zaufania

Przyczyną nietrzymania moczu przejściową mogą być leki bądź zakażenie dróg moczowych. W przypadku objawów związanych z oddawaniem moczu, gorączki czy bólów podbrzusza, powinien zgłosić się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy