Jakie mogą być przyczyny uczucia kwasu w ustach?

Od kilku miesięcy mam dziwną przypadłość - czuję nieznosny kwas w ustach. Prawie codziennie, nie przez caly czas, ale np. kilka godzin. Do tego stopnia, że ślina rozpuszcza gume do zucia (innym razem ta sama guma twardnieje jak powinna). Neutralizuje ten smak pastą do zebow, ale pomaga na krotki czas. Jakie mogą być przyczyny? Innych objawow nie zauwazam

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy mogą być związane z chorobą refluksową przełyku. Jeśli objawy są nasilone sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu poszerzenia wywiadu odnośnie do pani dolegliwości i ukierunkowania dalszej diagnostyki lub leczenia.