Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie mogą być przyczyny zaburzeń emocjonalnych?

Dobry wieczór. Chciałabym się zapytać o przyczyny zaburzeń emocjonalnych. Wiem, że przyczyna może być uszkodzenie płata czołowego. Z różnych przykładów uszkodzenia na przykład wbity pręt, wynika, że są to uszkodzenia mechaniczne, ale na przykład depresje można osiągnąć po śmierci rodziny. Moje pytanie to: czy takie powody jak śmierć, stres, wpływa na uszkodzenia płatu czołowego, czy można go uszkodzić tylko mechanicznie.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Dzień dobry
przyczyny zaburzeń emocjonalnych mogą mieć różne podłoże i prowadzić do zmian w Ośrodkowym Układzie Nerwowym.
Patogeneza np. depresji związana jest z pojawiającymi się zaburzeniami układu limbicznego, podwzgórza i układu siatkowatego w następstwie zakłóceń neuroprzekaźnictwa. Depresję mogą wyzwalać zaburzenia hormonalne, zakażenia, niektóre leki ale i urazy czaszki jak również czynniki psychiczne (straty, zawody emocjonalne, zmiana środowiska, niepowodzenia itp.)
Polecam skonsultowanie się z psychiatrą i psychologiem, którzy po głębszym wywiadzie udzielą wyczerpujących informacji oraz zaoferują konkretną pomoc.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy