Jakie mogą być przyczyny zaburzeń emocjonalnych?

Dobry wieczór. Chciałabym się zapytać o przyczyny zaburzeń emocjonalnych. Wiem, że przyczyna może być uszkodzenie płata czołowego. Z różnych przykładów uszkodzenia na przykład wbity pręt, wynika, że są to uszkodzenia mechaniczne, ale na przykład depresje można osiągnąć po śmierci rodziny. Moje pytanie to: czy takie powody jak śmierć, stres, wpływa na uszkodzenia płatu czołowego, czy można go uszkodzić tylko mechanicznie.

Dzień dobry
przyczyny zaburzeń emocjonalnych mogą mieć różne podłoże i prowadzić do zmian w Ośrodkowym Układzie Nerwowym.
Patogeneza np. depresji związana jest z pojawiającymi się zaburzeniami układu limbicznego, podwzgórza i układu siatkowatego w następstwie zakłóceń neuroprzekaźnictwa. Depresję mogą wyzwalać zaburzenia hormonalne, zakażenia, niektóre leki ale i urazy czaszki jak również czynniki psychiczne (straty, zawody emocjonalne, zmiana środowiska, niepowodzenia itp.)
Polecam skonsultowanie się z psychiatrą i psychologiem, którzy po głębszym wywiadzie udzielą wyczerpujących informacji oraz zaoferują konkretną pomoc.