Jakie mogą być przyczyny złego samopoczucia u 26-latka?

Witam Od jakiegoś czasu mam pewien problem . Chodzi dokładnie o to , że coraz częściej zdarzają mi się stany złego samopoczucia . Taki stan pojawia się przeważnie wtedy kiedy odczuwam duży głód , ale niekoniecznie ( zaczyna mi się kręcić w głowie i nogi stają się " jak z waty " ) do tego bardzo szybko bije mi wtedy serce ( nawet ok 120 uderzeń na minutę ) . Podczas ostatniego takiego stanu ciśnienie wynioslo 140 na 96 .. Bylem na wizycie u lekarza rodzinnego i zalecił mi zrobienie Usg jamy brzusznej ( wszystkie wyniki były bardzo dobrze) . Także na EKG serca i podczas morfologi było wszystko w porządku. W ostatnich kilku miesiącach doznałem bardzo dużej ilości stresu . Zacząłem zażywać tabletki ziołowe uspojajace , a podczas nasilonych objawów zazywam validol , który skutecznie mi łagodzi ten stan. Mam pytania - Czym mogą być spowodowane takie złe stany samopoczucia ? Jakie badania wykonać ? Jaka może być przyczyna takich stanów ? Jak mogę zapobiegać pojawianiu się takiego złego samopoczucia i co robić jak już się powtórzy ? Dziękuję z góry za pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Opisywany stan może być spowodowany hipoglikemią. Może Pan oznaczyć glukozę na czczo, krzywą cukrową i krzywą insulinową.