Jakie mogą być przyczyny zmian nastrojów?

Witam, Od jakiegoś czasu mam objawy jak ciagłe zmienny nastrój, uczucie zimna, czuję się ciągle zmęczona, wypadają mi włosy, przytyłam przez 2 miesiace 8kg. Lekarz rodzinny skierował mnie na badanie TSH i FT4 gdzie wynik jest następujacy TSH;2,8, Ft4 15,97. Z racji tego, że u mnie w rodzinię występują choroby tarczycy, zaczynam się martwić. Czy mimo wyników w granicy normy, mogę mieć niedoczynność tarczycy. Mam 22 lata.

Dzień dobry,

wynik u kobiety w okresie rozrodczym powinien nie powinien przekraczać wartości 2,5.

proszę poszerzyć panel badań tarczycy i zgłosić się do specjalisty.

Pozdrawiam

Mgr Joanna Wardenga

Witam

Proponuję, żeby Pani umówiła się na wizytę do endokrynologa, żeby zweryfikować czy pomimo, takich wyników możliwe, że ma Pani problem z tarczycą.Zmienność nastroju, poczucie zmęczenia, wypadanie włosów mogą się wiązać z okresem jesienno-zimowym.Nie posiadam też informacji czy przybranie na wadze, wiązało się ze zmianą diety czy stresem?.Myślę, że wato wybrać się do lekarza, że przebadać się pod kontem przyczyn objawów.

pozdrawiam
Kamila Jakubowska