Jakie mogą być skutki odstawienia Propranololu?

Czy po odstawieniu leku Propranolol dolegliwosc jak szybka akcja serca i nadcisnienie tetnicze powruci? biore go juz prawie rok czy moge go odstawic u lekarza na własna reke czy lekarz decyduje kiedy konczy terapie?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie napisał Pan dokładnie z jakiego powodu zaczął Pan brać Propranolol. Jeśli z powodu nadciśnienia tętniczego, wysokie ciśnienie może powrócić po odstawieniu leku. Niestety przy nadciśnieniu samoistnym pacjenci czasem pacjenci leki biorą do końca życia. Jeśli z powodu np. dodatkowych pobudzeń nadkomorowych, mogą one nie powrócić, ale ciężko to przewidzieć. Najlepiej porozmawiać z lekarzem, który prowadzi Pańską chorobę.