Jakie mogą być skutki spowolnienia wzrostu kości długich u płodu po 30. tygodniu ciąży?

Dzień dobry, jakie mogą być skutki spowolnienia wzrostu kości długich u płodu po 30 tygodniu ciąży? Wcześniej moje dziecko mieściło się w normie. W tej chwili wymiar FL jest na granicy 5 centyla. Czym może to grozić? Dodam, że w 35 tc długość FL wynosi 60 mm.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Powikłania mogą być różne. Najczęściej jest to niskorosłość.