Jakie mogą wystąpić komplikacje przy 5 ciąży po cesarskich cięciach?

Witam jestem w 5 ciazy wszystkie ciaze skonczyly sie cc czy jesli teraz dojdzie do poronienia czy skurcze sa bolesne?czy jest mozliwosc popekania?obecnie jestem w 7 tc i bardzo sie boję.

Lek. Paweł Szadkowski

Po 4 cięciach cesarskich mięsień macicy jest osłabiony i przy silnych skurczach porodowych może dojść do pęknięcia macicy. Przy wczesnym poronieniu jest to dużo mniej prawdopodobne.
Nie odpowiem Pani, czy skurcze są bolesne - każdy przypadek jest inny.