Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie objawy depresyjne wskazują na konieczność wizyty u lekarza?

Witam! Mam 23 lata, jestem dziewczyną. Od dłuższego czasu nie widzę sensu w swoim życiu. Nic mnie nie cieszy, nie mam ochoty rano wstawać z łóżka, bo po co? Od kilku lat jestem w związku, mąż uważa, że zawsze sie dołowałam wszystkim. Ale teraz to się nasiliło. Mam myśli samobójcze, nie widzę sensu w życiu. Śpię dużo, a i tak budzę się zmęczona. Często płaczę. A w dodatku mam teraz fatalną pracę, nikt mnie w niej nie lubi, nie wiem czemu. Chce mi się płakać co rano, jak mam tam iść. Czy to już depresja? Czy powinnam udać się do lekarza? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Dzień dobry Pani!

Problemy ze snem, płaczliwość, spadek nastroju i myśli samobójcze mogą być objawem depresji, dlatego powinna Pani umówić wizytę u lekarza psychiatry. Myślę, że na razie powinna się Pani skoncentrować na podjęciu leczenia i odpoczynku. Dobrze byłoby wziąć dłuższy urlop lub zwolnienie lekarskie, aby mogła Pani spokojnie dojść do siebie. Kiedy Pani samopoczucie polepszy się, wskazana jest pomoc psychologiczna. Psycholog pomoże Pani odkryć przyczynę niepowodzeń w pracy, aby wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji. Na ten moment jednak priorytetem jest konsultacja z lekarzem psychiatrą. Mam nadzieję, że uda się Pani szybko wrócić do dawnej formy, czego serdecznie Pani życzę.

Pozdrawiam

Mgr psychologii klinicznej, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy