Jakie okulary będą dla mnie właściwe?

Witam, jakiś kilka miesięcy temu byłam u okulisty, zostało przeprowadzone badanie, wyszła mi wada -5,5 na obydwu oczach. po tych kilku miesiącach chciała kupić okulary, poszłam więc w inne miejsce, gdzie znowu zostało przeprowadzone badanie i tym razem wyszło mi, że na jednym oku mam wade -5,75 i lekki astygmatyzm. poprosiłam również o dobranie soczewek i pani zapisała mi soczewki -5 i -5,5 na to oko z większą wadą (dotychczas nosiłam -5 na obydwu oczach). takie też kupiłam, ale teraz wydaje mi się, że na to jedno oko z mniejszą wadą widzę troszkę gorzej i zastanawiam się czy nie powinnam mieć na nim mocniejszej soczewki, chociaż o to 0,25. sama nie wiem...jeżeli przy okularach wyszło, że na jednym oku mam wadę 0,25 większą to dlaczego soczewki są aż o 0,5 mocniejsze? co powinnam zrobić?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę skonsultować się z okulistą. aby dobrał on odpowiednie okulary.