Jakie okulary nosić przy dużej wadzie wzroku?

Witam chciałem poradzić się z okulistą odnośnie moich problemów ze wzrokiem . Z badania które miałem u okulisty okazało się że mam wadę około -4 oko lewe i -4 oko prawe o tych samych parametrach mam też nowe okulary który zakupiłam wczoraj lecz zauważyłem że nie dowidze w nich . Czy okulary dopasują sie do mojej wady ? Czy noszenie słabych okularych jest niebezpieczne ?

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę dać sobie kilka dnia na przyzwyczajenie się do nowych oprawek. Jeśli nie będzie poprawy, powinien Pan ponownie udać się do miejsca, gdzie kupił Pan okulary i dokonać ponownej oceny. Jeśli wadę oceniał optometrysta, a nie okulista, może Pan się udać na wizytę do lekarza, by Pana dokładnie zbadał.