Jakie pieczywo przy lekkostrawnej diecie?

Jakie pieczywo podawać przy zaleceniu diety lekkostrawnej,wysoko błonnikowej? Stan zapalny uchyłka jelita

Szanowny Panie,
W przypadku diety lekkostrawnej, spożycie błonnika pokarmowego powinno wynosić ok. 25 g/dob.

Jeśli chodzi o pieczywo, zalecane jest jasne - chleb pszenny, bułki pszenne, biszkopt. W niewielkich ilościach dopuszczane jest pieczywo graham - pszenne. Natomiast całkowicie zabronione jest pieczywo razowe, żytnie, żytnie chrupkie.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań

Dzień dobry,

pieczywo należy podawać pszenne, tzw. białe, a jako dodatek do pieczywa poleca się różnego rodzaju pasty na kanapki zrobione z ugotowanych warzyw - np. z marchewki.

Serdecznie pozdrawiam,
Justyna Luty
Dietetyk kliniczny
http://www.justynaluty.pl/