Jakie podjąć leczenie na katar i zatkany nos?

Dzień dobry, od trzech tygodni utrzymuje się u mnie katar i zatkany nos (wszystko zaczęło się od przeziębienia). Początkowo wydzielina z nosa była bezbarwna, później żółto-zielona teraz znowu bez barwy. Byłam u lekarza laryngologa. Stwierdził wysuszoną błonę śluzową gardła i nosa. Otrzymałam krople do nosa i środki nawilżające nos i gardło. Dodam, że przez brak zapachu i niedostateczny smak utrzymuje się u mnie również brak apetytu. Proszę o informację co mogę jeszcze zrobić, żeby przyspieszyć leczenie.

Lek. Paweł Szadkowski

W przeziębieniu prowadzić oszczędzający tryb, dużo spać, leżeć, pić sporo płynów i choroba powinna przejść w ok tydzień. Można oczywiście stosować leki objawowe m.in. te które zalecił Pani laryngolog. Opisywana jest skuteczność preparatów jeżówki (zwłaszcza złożonych i wyciągów alkoholowych) np. Esberitox N - skracają czas utrzymywania się objawów (śr. o 1,5 dnia).