Jakie postępowanie po pozytywnym teście na boreliozę?

mam 22lata. Kleszcza mialam raz 17lat temu lekarze nie wiedza co mi jest zrobilam prywatnie badania na borelioze (western blot p41 wyszedl dodatni)w dodatku mam wszytskie objawy wskazujace na borelioze do jakiego lekarza najpierw mam isc do rodzinnego?przy boreliozie można miec takze objawy gastrologiczne i ginekologiczne?(mam zapalenie calego przewodu pokarm.i bol jajnikow)jak wyglada leczenie?trzeba leczyc to w szpitalu ?konieczne jest badanie (PMR) ???

Witam, w przypadku pozytywnego testu w kierunku boreliozy należy wdrożyć antybiotybiotykoterapię. W celu interpretacji badań i ewentualnego wdrożenia leczenia należy się zgłosić do swojego lekarza rodzinnego. W przypadku braku objawów z OUN nie wykonuje się badania PMR. Należy jednak pamiętać, że test Western Blot nie daje nam w 100 proc odpowiedzi na pytanie czy winowajcą objawów jest krętek boreliozy, gdyż fragment p41 jest kompatybilny z bakterią Helicobacter pylori, który odpowiedzialny jest za objawy ze strony układu pokarmowego (które Pani posiada). W sprawie problemów ginekologiczych należy wybrać się niezwłocznie do ginekologa. Pozdrawiam.